Limanağzı : Yürüyoruz, Yüzüyoruz, Dinleniyoruz

Yayınlanma tarihi Ortalama okuma süresi: 1 dk, 48 sn

Meydandaki Atatürk Anıtı’na sırtını verdiğinde denize doğru bakınca sol tarafta kalan sessiz, sakin ve enfes bir koy olan Limanağzı ’na, hem teknelerle hem de Kaş’ın içinden geçen Likya Yolu’nu kullanarak ulaşabilirsin.

limanağzı kaş

Tekne yolunu tercih edeceksen,  Limanağzı’na yazın gün içinde ortalama yarım saatte bir kalkan tekneler ile, ortalama 15-20 dakikada varabilirsin. Seyir halindeyken koya yaklaştıkça 3 mekan seçeneğine sahip olacaksın. Bunlar; Bilal’in Yeri, Delos Beach ve Nuri’s Beach. Yakından görme fırsatı bulacağın bu üç mekandan limanağzı kaşdilediğinde inebilirsin. Limanağzı, Kaş’a göre daha ılık ve dalgasız bir denize sahip olduğu için rağbet gören bir yer ve özellikle çocuklu ailelerin de rahat edebileceği bir koy.

Gelelim Limanağzı’na Likya Yolu’ndan ulaşımın nasıl olduğuna. 🙂

Kaş Meydanı’ndaki Meis Head Office’in önünde göreceğin Limanağzı tabelasından itibaren 3 km yol yürüyerek Limanağzı’na ulaşabilirsin. Asfalt yoldan Likya Yolu tabelasını takip ederek Büyükçakıl Plajı’na ulaşmalısın. Burada istersen kısa bir yüzme molası verebilirsin. Ardından Büyükçakıl Mahallesi’ne ulaşıp kırmızı beyaz çizgileri takip ederek patika yolu takip etmelisin. Bu parkur hafif inişli çıkışlı ve taşlık. Dolayısıyla seni fazla zorlamayacak. Koya yaklaştıkça kayalık bir bölgeye gelip inişe geçeceksin ve dilersen burada bir fotoğraf molası verebilirsin. Çünkü harika bir manzaraya sahip. Son olarak Limanağzı plajına iniş yaparken halatlı bir kısım karşına çıkacak. Ayrıca bu noktada seni bekleyen Likya döneminden kalma kaya mezarları da mevcut. Halatlı kısmı da geçtikten sonra Limanağzı Plajı’na inmiş oluyorsun. Ve nihayet seni bekleyen şezlonglar, karnını doyurabileceğin restorant ve konaklama yapabileceğin yerler… Tüm gün Limanağzı’nda kano yaparak, caretta carettalarla yüzerek ya da dinlenerek geçirebilirsin. Tercih senin 😉

E-posta bültenimize abone olarak sana özel sunduğumuz tatil fırsatlarından haberdar olmaya başlayabilirsin 😎

Güneşin Ülkesi Kaş’tan sevgilerimizle.

Kategori: Genel
Paylaş:
Dilersen her türlü soru ve merak ettiklerin hakkında bizimle iletişime geçebilir, blog sayfamızı kullanarak Güneşin Ülkesi "Kaş" hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bizi sosyal hesaplarımızdan takip edebilirsin.

Limanağzı : Yürüyoruz, Yüzüyoruz, Dinleniyoruz” hakkında 2 yorum var

 • Doğacı
  on 04/07/2018

  Limanağzı Türkiye’de gidip de görebileceğiniz nadir güzelliklerden. Lütfen gidin, gezin ama doğaya zarar vermeyin.

  Cevapla
 • Ayşen Baltacı
  on 08/07/2018

  Ahhh Limanağzı çok özledik seni. Bu sene gidemedik, umarım seneye.

  Cevapla

Yorum yazabilirsin ;)

E-posta adresin yayımlanmayacaktır.