Görmeden gitmeyin

Limanağzı : Yürüyoruz, Yüzüyoruz, Dinleniyoruz

Yayın Tarihi: Ortalama okuma süresi: 1 dk, 48 sn

Meydandaki Atatürk Anıtı’na sırtını verdiğinde denize doğru bakınca sol tarafta kalan sessiz, sakin ve enfes bir koy olan Limanağzı ’na, hem teknelerle hem de Kaş’ın içinden geçen Likya Yolu’nu kullanarak ulaşabilirsin.

limanağzı kaş

Tekne yolunu tercih edeceksen,  Limanağzı’na yazın gün içinde ortalama yarım saatte bir kalkan tekneler ile, ortalama 15-20 dakikada varabilirsin. Seyir halindeyken koya yaklaştıkça 3 mekan seçeneğine sahip olacaksın. Bunlar; Bilal’in Yeri, Delos Beach ve Nuri’s Beach. Yakından görme fırsatı bulacağın bu üç mekandan limanağzı kaşdilediğinde inebilirsin. Limanağzı, Kaş’a göre daha ılık ve dalgasız bir denize sahip olduğu için rağbet gören bir yer ve özellikle çocuklu ailelerin de rahat edebileceği bir koy.

Gelelim Limanağzı’na Likya Yolu’ndan ulaşımın nasıl olduğuna. 🙂

Kaş Meydanı’ndaki Meis Head Office’in önünde göreceğin Limanağzı tabelasından itibaren 3 km yol yürüyerek Limanağzı’na ulaşabilirsin. Asfalt yoldan Likya Yolu tabelasını takip ederek Büyükçakıl Plajı’na ulaşmalısın. Burada istersen kısa bir yüzme molası verebilirsin. Ardından Büyükçakıl Mahallesi’ne ulaşıp kırmızı beyaz çizgileri takip ederek patika yolu takip etmelisin. Bu parkur hafif inişli çıkışlı ve taşlık. Dolayısıyla seni fazla zorlamayacak. Koya yaklaştıkça kayalık bir bölgeye gelip inişe geçeceksin ve dilersen burada bir fotoğraf molası verebilirsin. Çünkü harika bir manzaraya sahip. Son olarak Limanağzı plajına iniş yaparken halatlı bir kısım karşına çıkacak. Ayrıca bu noktada seni bekleyen Likya döneminden kalma kaya mezarları da mevcut. Halatlı kısmı da geçtikten sonra Limanağzı Plajı’na inmiş oluyorsun. Ve nihayet seni bekleyen şezlonglar, karnını doyurabileceğin restorant ve konaklama yapabileceğin yerler… Tüm gün Limanağzı’nda kano yaparak, caretta carettalarla yüzerek ya da dinlenerek geçirebilirsin. Tercih senin 😉

Güneşin Ülkesi Kaş’tan sevgilerimizle.

Yazar Hakkında

FidoRento

FidoRento

Kaş, Kalkan, Meis ve Çukurbağ Yarımadası'nda günlük, haftalık, aylık kiralık villa ve daire seçeneklerimiz ile tatilinize keyif katıyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş

Limanağzı : Yürüyoruz, Yüzüyoruz, Dinleniyoruz için 2 yorum yazıldı;

 • Doğacı
  Doğacı
  Tarih: 04/07/2018

  Limanağzı Türkiye’de gidip de görebileceğiniz nadir güzelliklerden. Lütfen gidin, gezin ama doğaya zarar vermeyin.

  Cevapla
 • Ayşen Baltacı
  Ayşen Baltacı
  Tarih: 08/07/2018

  Ahhh Limanağzı çok özledik seni. Bu sene gidemedik, umarım seneye.

  Cevapla

Yorum Yaz

Eposta adresin yayınlanmaz.

Güvenilir Villa ve Daire Kiralama

FidoRento Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10797 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

FidoRento sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz olarak basılı veya elektronik bir ortamda kullanılamaz ya da kopyalanamaz. FidoRento sitesini kullanmakla Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsın.