Hakkımızda

11 yıllık tecrübenin ardından…

Daima girişimci, yenilikçi, özgün ve lider bir ruh ile çalışmayı prensip edinmiş olan HESTIA Emlak İnşaat İhracat ve İthalat Ltd. Şti günübirlik tatil evi kiralama konusunda edindiği 11 yıllık tecrübeden faydalanarak, pazarın trendlerine ve senin ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere 2017 yılında FidoRento’yu yarattı.

İlk kez 2007 yılında HESTIA olarak Kaş’ta günübirlik tatil evi kiralama sektörüne adım atarak, bu yeni pazarın öncü girişimcileri arasına girdik. Tatil evi kiralamaya, yakınımız olan turist arkadaş çevremiz ile başladık. Onların olumlu referansları ile kısa süre içerisinde, genellikle Avrupalılardan oluşan, çığ gibi büyüyen, güven üzerine inşa edilmiş bir müşteri kitlemiz oluştu. Ayrıca, dünya genelinde de internetin yaygınlaşması ve online e-ticaret sitelerinin çoğalması ile birlikte pazar hızla büyümeye başladı. Bu kadar yeni, dinamik ve genişleyen bir pazarın içerisinde yer aldığımızdan sürekli gelişim, yenilenme ve trendleri takip etmek kaçınılmazdı. Yerel ve özgün bir firma olmamız ve tüm müşterilerimiz ile organik bir bağımızın olması çok büyük bir avantajdı. Müşterilerimiz ile yüz yüze saatlerce sohbet edebilme lüksüne sahiptik. Biz de öyle yaptık. Çoğunluğu dünya gezgini olan müşterilerimizin yaşadıkları sorunları, dertlerini, tavsiyelerini, eleştirilerini dinledik, anladık. Tüm bu verileri, şirketimizi emin adımlarla büyütmek için kullandık.  11 yıl boyunca, iş yapışımızla ilgili, anında iyileştirmeler ve geliştirmeler yaptık, sektörün trendlerini takip ettik, yerel piyasada hep öncü olduk. Verdiğimiz hizmetler de her geçen gün arttı. Günübirlik kiralama hizmeti dışında temizlik, transfer, hoş geldin paketi, tur ve gezi paketleri gibi hizmetleri de bünyemize kattık. 2007 yılından beri Kaş ve çevresinde edindiğimiz deneyim ve 11 yıllık tecrübenin neticesinde günübirlik kiralama konusunda lider ve güvenilir bir marka yaratmak istedik. Tescilli markamız FidoRento ile yolumuza devam ediyoruz ve artık sadece dış pazarda değil Türkiye’de de bilinirliğimizi arttırmayı hedefliyoruz.

FidoRento, Kaş ve yakın çevresinde birçok villa ve daireyi e-ticaret sitesi üzerinden anında kredi kartı ile kiralayabileceğin bunun yanı sıra tatilinde ihtiyaç duyabileceğin tur paketleri, transfer, temizlik, hoş geldin paketi gibi birçok başka hizmeti de verebilen özgün ve yerel bir markadır. FidoRento yılın belirli zamanları, ev sahipleri tarafından tatil için kullanılan daire veya villaları, boş kaldıkları sürelerde günübirlik kiralar. FidoRento portföyünü özenle seçip, evleri geliştirerek senin için en konforlu ve keyifli olacak şekilde günübirlik kiralamaya sunar. Sana en kolay, hızlı ve sorunsuz kullanıcı deneyimini sunabilmek için 2018 yılında yayına giren Fidorento.com adlı  e-ticaret sitemizi sürekli yeni teknolojiler ile donatıyoruz. Örneğin artık rezervasyonunu tamamlandıktan sonra, tatilin bittiğinde, bir tık ile kiraladığın evi değerlendirebilirsin. Yapacağın değerlendirmen kiraladığın evin ana sayfasında bulunan değerlendirmeler kısmında sergilenir. FidoRento bu konuda şeffaf. FidoRento tatil evleri hakkında dilediğin gibi yorum da yazabilirsin. Yine bu kısımdan kiralamayı düşündüğün tatil evi hakkında daha önce yapılmış değerlendirmeleri okuyabilir, önceki müşterilerin deneyimlerini ve yorumlarını görebilirsin.

Öncelikli hedeflerimiz FidoRento’nun Türkiye’de ki bilinirliğini ve müşteri portföyünü arttırmak, dolayısı ile, en önemsediğimiz konulardan biri, yeni müşterilerimizin de güvenini kazanmak.  FidoRento’yu tanıdıkça, emeğimize, çabamıza, gerçekliğimize, dürüstlüğümüze, yerel hakimiyetimize ve samimiyetimize şahit oldukça güveninin pekişeceğine yürekten inanıyoruz.

Kaş’ta yerleşik yaşayan ve çalışan Fidayit Ergül kimdir?

Hayallerinin peşinden Kaş’a gelerek 1994 yılından beri burada yaşayan Fidayit Ergül, Hestia’nın kurucusu ve sahibi. Bir Kaş sevdalısı ve doğasever olan Fidayit, aynı zamanda pazarın ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen FidoRento markasının da fikir babası. Kaş’ta uzun yıllar farklı iş kollarında ticaret ile ilgilendi. 2004 yılından beri emlak piyasası içinde bulunan Fidayit 2007 yılından beri de günübirlik kiralama sektöründe faaliyet gösteriyor. Doğal ve samimi kişiliği ile hemen dikkati çeker. Çalışkan, yaratıcı, cesur ve yenilikçi yapısı ile yıllarca işini geliştirmeye ve iyileştirmeye yönelik yatırımlar yaptı. Fidayit Ergül, yarattığı markalar (FidoRento, Fidayit Ergül) ve yönettiği şirket Hestia Yatırım Emlak İnşaat Turizm Ticaret İhr. ve İth. Ltd. Şti. ile günümüzde Kaş’ta tanınan, bilinen ve son derece güvenilen bir girişimci.

FidoRento’nun müşterisi özeldir!

FidoRento’nun net bir görüşü var: “Benim müşterim özeldir. Fidorento’nun müşterisi tatilini mutlu, farklı, nitelikli ve sorunsuz geçirmelidir.” Bu öylesine bir söylem değildir. FidoRento’nun ruhuna işlemiş, kültürüne kazınmıştır. Bahçıvanından, yöneticisine, temizlikçisinden, ofis çalışanlarına kadar tüm FidoRento ekibi bu kültür ile yoğrulmuş ve bütünleşmiştir. FidoRento müşterilerini nasıl benimsiyorsa müşterilerimiz de FidoRento’yu öyle benimsiyor.

Etik değerler ve iş ahlakı konusunda FidoRento ekibi en alt kademesinden en üst kademesine kadar her çalışanını eşit yetkilerle donatmıştır. İmzaladığın sözleşmeler, kontratlar, kurallar ve hatta yasalar bile senin haklarını bir yere kadar korumakta iken FidoRento ve ekibi iş ahlakına sığmayan ve etik olmayan hiçbir konuda senin hakkını sakınmaz ve kendi çıkarları için asla sözleşmelere sığınmaz. FidoRento’nun müşterisi isen özelsin! Hakların ve çıkarların FidoRento için çok kıymetli dolayısı ile hiçbir maddi kaygı duymaksızın hakların ve çıkarların için gerekeni yaparız. Çünkü FidoRento tatilden geriye mutlu, huzurlu dönmen gerektiğine kalben inanıyor. Senin tatildeki mutluluğunu ve huzurunu FidoRento başarı kriteri kabul ediyor.

11 yıldır benimsediğimiz ve özgünleştirdiğimiz bu kültür sayesinde FidoRento ile tatil evi kiralama deneyimini bir kez yaşayan müşterilerimiz bu hizmet kalitesini, özel ilgi ve özeni başka hiçbir yerde bulamıyor ve FidoRento’suz tatil yapamıyor.

FidoRento özgün ve yereldir. Prensiplerine sadık ve tutarlı bir markadır.

Mükemmel değiliz…

Mükemmelleşmek için sürekli çaba harcıyoruz. Kendimizi yeniliyoruz. Kaş’ın kendisi gibi biz de özgünüz. Bu özgünlüğü bozmadan, doğallığımızdan ve samimiyetimizden ödün vermeden tutarlı bir biçimde gelişmeye çalışıyoruz.

Sürekli yeni deneyimler kazanıyoruz ve kendimizi olumlu yönde değiştiriyoruz. Gerçeklik ve doğruluğu ilke edindiğimizden, kötü deneyimlerden de ders alıp; “gerçekten nasıl yapalım?” “Doğrusu nasıl olabilir?” diye sorguluyoruz.   Dolayısı ile senin iyi bir tatilden beklentilerini, tatilin süresince oluşabilecek ihtiyaçlarını ve isteklerini biliyoruz. Arzu edebileceğin tüm hizmetleri sana verebilmek için çalışıyoruz. Kaş severler olarak burada geçireceğin tatilden keyif alman için elimizden geleni yapıyoruz.  Kaş’tan güzel anılar biriktirip dönmeni sağlayabilirsek ne mutlu bize…

Fidorento TÜRSAB üyesi ve A Grubu Seyahat Acentesi’dir

TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) nedir?

TÜRSAB, acentelerin ve tüketicilerin haklarını korumak, Türkiye’de turizmin vizyonunu belirlemek, kaçak acente faaliyetlerine engel olmak, yurt dışı temaslarıyla turizmde hareket sağlamak, üyeleri için çeşitli faydalı komiteler oluşturmak, inceleme gezileri ile farklı turizm alanlarını keşfedip yeni potansiyeller oluşturmak, yaptığı iş birlikleri ile turizmi geliştirmek, kültürel mirasımızı geleceğe taşımak, turizmde sigorta bilincini yaygınlaştırmak, geleceğin turizmcilerini yetiştirmek, vize süreçlerinde üye acentelerine destek olmak, bakanlık temasları ile mesleki kuralları standartlaştırmak için çalışan bir birliktir.

A Grubu Seyahat Acentesi ne demek?

Seyahat acenteleri, kâr amacı ile turistlere turizm ile ilgili bilgiler vermeye, paket turları ve turları oluşturmaya, turizm amaçlı konaklama, ulaştırma, gezi, spor ve eğlence hizmetlerini görmeye yetkili olan, oluşturduğu ürünü kendi veya diğer seyahat acenteleri vasıtası ile pazarlayabilen ticarî kuruluşlardır. Seyahat acentesi belgesi, seyahat acentesi faaliyeti gösterilebilmesi için ticari kuruluşlara Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilen belgedir. A grubu seyahat acenteleri Türk vatandaşı veya yabancı uyruklu turistler için hem yurtdışı hem yurt içi turları tanıtıp, üretip, pazarlayabilir veya satabilirler. A grubu acenteler hizmet kapsamı bakımından en gelişmiş seviyede olanlardır.

FidoRento yüksek güvenlikli 3D ödeme sistemi kullanır

Yerel birçok işletmenin ötesindeyiz. Web sitemiz üzerinden anında online kiralama yapabilirsin üstelik kredi kartına taksit seçenekleri de mevcut. Korkmana, çekinmene ve kuşku duymana gerek yok! FidoRento Comodo Ev SSL ve yüksek güvenlikli 3D ödeme sistemi kullanır. FidoRento’ya gönderdiğin her türlü veri (üyelik formları, kredi kartı bilgileri vs.) uçtan uca şifrelenerek karşı tarafa iletilmektedir ve kredi kartı bilgilerin kesinlikle depolanmamaktadır.

FidoRento ile tatil neden bambaşkadır?

Sitemizde yayınlanan tatil evlerimize ait tüm fotoğraflar gerçektir

FidoRento’da görseller yalan söylemez! Fotoğraflarda ne görüyorsan daire de mevcuttur. Dolayısı ile sadece fotoğrafları bile inceleyerek kiralayacağın daire hakkında detaylı bilgi edinebilirsin. Örneğin dairede 2 balkon var ama hangi odalar balkonlu? Ya da hangi oda deniz manzaralı? Küvet hangi banyo da? Mutfakta bulaşık makinası, fırın veya kettle var mı? Merak ediyorsan, bilmek istiyorsan dairenin fotoğraflarını inceleyerek sorularına hızlıca yanıt bulabilirsin. Ayrıca dairenin konumu, balkon manzaraları varsa oda manzaraları hakkında bilgi de edinebilirsin.

Tatil evinin sunduğu tüm olanaklar listelenmiştir ve günceldir

Her dairenin detay sayfasında olanaklar diye bir başlık bulacaksın. Beğendiğin daireyi kiralamadan önce özel ihtiyaçların veya detay beklentilerin için dairenin uygunluğunu kontrol etmek istiyorsan bu bölüme muhakkak bir göz at! Daireye ait temel envanter listesinin bir özeti niteliğindedir. Örneğin ütüsüz yapamam, elektrik süpürgesi olsa iyi olur, filtre kahve olmazsa olmazım, dairede para kasası var mıdır acaba? Ev sahibi tuvalet kâğıdı ve sabun tedarik ediyor mu? gibi sorun ve soruların var ise cevabı olanaklar kısmında gizlidir. Örneğin bebeğin ile seyahat edeceksen beğendiğin dairenin bebek beşiği veya mama sandalyesi olanağı sunup sunmadığını kiralamadan önce öğrenmen mümkün. Ya da dairenin her odasında klima olup olmadığını da yine bu kısımdan kontrol edebilirsin.

İnternet üzerinden hemen kiralama yapabilirsin

FidoRento ile günlük tatil evi kiralamak çok kolay ve sadece 6 dakika sürüyor. Üstelik kredi kartı ile ödeme ve taksit seçenekleri de mevcut. İnternet üzerinden rezervasyonunu yapabilir günlük tatil evi kiralamanı hemen gerçekleştirebilirsin.

Artık tur ve gezi paketi, havaalanı transferi, ara temizlik, hoş geldin paketi, gibi ek hizmetleri de alışveriş sepetine ekleyebileceksin

İstersen ücreti karşılığı ara temizlik hizmeti alabilir kiraladığın süre boyunca belirli günlerde dairenin temizlenmesini, yatak tekstillerinin temizleri ile değiştirilmesini talep edebilirsin. Daire’ye yerleşeceğin ilk gün alışveriş ile uğraşmak istemiyor ama dolapta bir şeyler olsun diyorsan daireyi kiralarken hazır hoş geldin paketlerinden birini de satın alabilirsin.  Üstelik yapacağımız geliştirmeler ile birlikte, çok yakında dilediğin tur ve gezi paketlerini veya havaalanı transferi hizmetini de alışveriş sepetine ekleyebileceksin.  (Transferi yapıyormuşuz gibi olacak, turlar sonradan eklenecek J)

Kampanyalarımızdan faydalanabilirsin

Kaş’a vardığında ekibimiz seni şahsi olarak karşılar ve tatil evine kadar eşlik eder

Hasar depozitosunu rezervasyon esnasında değil evi teslim alırken nakit ödersin

Tatilin boyunca ihtiyaç duyduğun her an FidoRento’ya ulaşabilirsin

İhtiyaç duyduğun her an bir telefon, bir sms, bir e-mail, bir what’s up mesajı kadar yakınında seni bekliyoruz. Sorunsuz ve nitelikli bir tatil deneyimi ile Kaş’tan mutlu ve huzurlu ayrılman için sorunlarını en kısa sürede çözmeye, sorularını anında cevaplamaya odaklıyız. Tatilin esnasında ister herhangi bir dileğini, sorununu paylaşmak için ister bizimle yüz yüze tanışmak, sohbet etmek için her zaman Kaş’ın meydanında bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsin. Pazar günleri ve 12:30-14:00 saatleri arasında verdiğimiz öğlen yemek molaları hariç bizi her gün saat 09:00-19:00 arasında ofiste bulabilirsin.

Şeffafız, yereliz, özgünüz dedik. Gerçekçiyiz ve doğruyu seviyoruz. O halde her türlü soru, öneri ve yorumlarını bizimle lütfen çekinmeden paylaş. Soruların bildiklerimizi hatırlatır, bilmediklerimizi öğrenmemizi sağlar, eleştirilerin bizi geliştirir, memnuniyetin başarımızı kutlamamıza vesile olur. FidoRento seninle daha iyi olur ve unutma sen özelsin!

Güvenilir Villa ve Daire Kiralama

Bizi Takip Et

Telefon

+905052973750

+905052973751

FidoRento Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10797 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

FidoRento sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz olarak basılı veya elektronik bir ortamda kullanılamaz ya da kopyalanamaz. FidoRento sitesini kullanmakla Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsın.