FidoRento'dan

Günlük Tatil Evi Kiralamanın Tercih Edilme Sebepleri

Yayın Tarihi: Ortalama okuma süresi: 6 dk, 14 sn

Seyahat edenler artık tatillerinde günlük tatil evi kiralamayı tercih ediyorlar. Peki tüm dünya da günlük kiralama sistemi nasıl ve neden hızla yaygınlaştı?

Dünyanın dört bir yanında mülk sahiplerinin sayısı her geçen gün artmakta. Mülk sahipleri çoğunlukla tatil amaçlı kullandıkları ve yılın belirli süreleri boş kalan evlerini, uzun dönemli kiralamak yerine, evde bulunmadıkları süre içerisinde maddi gelir elde etmek için, günlük kiralama eğilimi gösterdi. Yılın belirli dönemleri kendi evlerini kullanmak isteyen malikler için mülklerini sürekli işgal eden bir kiracı olmadan maddi gelir elde edebilmek harika bir çözümdü. Böylelikle hızla büyüyen yeni bir küresel pazar oluştu.

Amerika ve Avrupa da Pazar hacmi çığ gibi büyüdü. Tatil evi kiralama işi yeni bir pazar oluşturduğundan yasal uygulamalar kanunlar uygulamada eksik kaldı. Dünyanın birçok ülkesi kanun ve yasalarını günlük tatil evi kiralama pazarının ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde yeniden düzenledi. Türkiye’de ise yayınlanan genelge ve özelgeler ile yasal çerçevenin oluşturulması konusunda ilk adımlar atıldı.

Elbette günlük tatil evi kiralamaya ilgi olmasaydı bu pazarın böylesine büyüme şansı olmaz idi. Peki insanlar neden tatillerinde oteller ve pansiyonlar yerine günlük tatil evi kiralamayı tercih ediyorlar? Bu yazımızda senin için günlük tatil evi kiralamanın tercih edilme sebeplerini özetledik.

Çok ekonomik

ekonomik

Yeni yasal düzenlemeler neticesinde tatil evi kira bedelleri biraz artmış olsa da hala otel ve pansiyonlara kıyasla daha ucuz bir alternatif. Üstelik tatil evi kiraladığında tatil bütçeni de kendin yönetebiliyorsun. Tatil evinde konaklarken her şey dahil otellerde veya yarım/tam pansiyon işletmelerde olduğu gibi sana sunulanı fiyata dahil olduğu için tüketmek zorunda kalmıyorsun. Günlük kiralanan tatil evlerinde konaklayan sayısı yatak kapasitesine ne kadar yakın olursa kişi başı maliyette o kadar düşüyor ve oldukça ekonomik tatil yapılabiliyor.

Kendi evindeymiş gibi özgürce tatil yapmak gibisi yoközgürce

 

Seyahat edenlerin tatillerinde günlük tatil evi kiralamayı tercih etmelerinin en önemli sebeplerinden biri özgürlük duygusudur. Günlük tatil evi kiraladığında her günün sonunda kendi evine dönersin ve bu seni özgür, tatil yaptığın yere daha ait hissettirir. Tatil evinde konaklamak tatilde ihtiyaç duyduğun biçimde daha rahat ve ev konforunda dinlenmeni sağlar. Günlük tatil evi kiralamak gezmeye, görmeye, keşfetmeye ve eğlenmeye daha fazla vakit ayırmana olanak sağlar. İçerisinde yemek hazırlama ve sunum gereçleri olan bir mutfak bulunduğu için günlük tatil evi kiraladığında belirli saatlerde değil dilediğin saatte kendi yemeğini pişirip yiyebilme imkanın olur. Marketten, yerel pazarlardan topluca alışveriş yapıp sağlıklı atıştırmalıklarını veya içeceklerini buzdolabında saklayabilir dilediğin an tüketebilirsin. Özellikle müstakil bir villa kiraladığında bu özgürlük hissi pekişir. Villanın havuzunu dilediğin saatte kullanır, barbekü alanından faydalanabilir, terasında gece yıldızları seyredebilir, villanın konumuna göre muhteşem gün batımları izleyebilirsin.

Çocuklu aileler için ideal

çocuklu aileler

Çocuğun veya bebeğin var ise tatil evi kiraladığında otel odasında yaşadığın zorlukları yaşamıyorsun. Özgür, rahat, ev konforunda bir tatil yapabiliyorsun. Bebeğin mamasını hazırlamak, biberonları yıkamak veya çocuğunun sağlıklı beslenebilmesi bir sorun olmaktan çıkıyor. Kiraladığın tatil evinde, sana ait mutfağı dilediğin gibi kullanabiliyorsun. Örneğin bir villa ya da geniş bir daireyi günlük kiralayıp 1-2 aile veya anneli babalı bir tatil planlayabilirsin. Çocuklarla dönüşümlü ilgilenebilir böylelikle eşin ve sen de tatilden daha çok keyif alabilirsiniz. Özellikle çocuğun veya bebeğin olduğunda kiraladığın tatil evinin salonu da hayat kurtarıcı olabilir. Tatilini sıkışmışlık hissinden uzak daha ferah ve daha az stresli geçirmen mümkün olur. Kiraladığın tatil evi bir villa ise çocuğun havuzda yüzüp eğlenip oynarken hep gözünün önünde ve güvende olur. Bebeğin yakın bir odada mışıl mışıl ev konforunda uyurken sen havuz kenarında keyfine bakabilir huzurla yüzebilirsin.

Kalabalık aile/arkadaş grubu seyahatlerine uygun

arkadaş grupları

1-2 aile veya arkadaş grubun ile günlük tatil evi kiralıyorsan masrafları paylaşarak daha ekonomik veya daha uzun tatil yapabilirsin. Tatilini günlük tatil evinde bolca vakit geçirerek çeşitli oyunlar, sohbet ve muhabbetler ile renklendirebilirsin. Kalabalık gruplar tatil evi kiraladıklarında genellikle özel havuzlu villa tercih ediyorlar. Çünkü kişi sayısı fazla olduğu için kişi başına düşen kira bedeli çok uygun oluyor. Dolayısı ile çok uygun bir fiyata özel havuzlu, özel plajlı, barbekülü ve lüks bir tatil fırsatını yakalamış oluyorlar.

Günlük tatil evi kiralamak artık güvenli ve yasal

günlük tatil evi güvenli

Ticari kayıtları olan, vergileri ödenen, kimlik bildirimi, kira kontratı gibi yasal tüm gereklilikleri yerine getiren günlük tatil evlerinde kalmak bir otel veya pansiyonda kalmak kadar yasal ve güvenli artık.

Günlük tatil evi kiralamak çok kolay


FidoRento ile tatil evi kiralamak çok kolay üstelik kredi kartı ile ödeme ve taksit seçenekleri mevcut. Yenilenen web sitemiz sayesinde internet üzerinden rezervasyonunu yapabilir tatil evi kiralamanı hemen gerçekleştirebilirsin.

Takip etmen gereken adımlar çok basit ve kolay. 5 adımda işlemin tamam.

  1. Ana sayfamızda konum, giriş tarihi, çıkış tarihi ve misafir sayısı bilgilerini doğru girdiğinden emin ol ve ara butonuna bas. Konum konusunda bir tercihin yok ise “tüm lokasyonlar” tercihini seçili bırakabilirsin.
  2. Girdiğin kriterlere uygun günlük kiralanabilen villa ve daire seçenekleri listelenir. Bu sayfada oda sayısı, banyo sayısı, mekân tipi, yatak kapasitesi vs gibi daha fazla kriter girerek günlük kiralayabileceğin tatil evi arama sonuçlarını filtreleyebilirsin. İlgi duyduğun günlük kiralık tatil evlerini daha detaylı incelemek için üzerine tıklaman yeterli.
  3. Tatil evinin sayfasında veya ilan üzerinde mekânın en az kaç gece kiralanabileceği belirtilmiştir. Ürün sayfasında iken tarihlerinde değişiklik yapmak istersen takvimlerin minimum gece sayısı ile uyumlu çalıştığını unutma.
  4. Son kontrollerini yapıp karar verdiğinde, “Hemen Kirala” butonuna bas. Sitemizde 3D ödeme ile güvenli alışveriş yapabilirsin.  Kiralanan bazı ürünler anında rezervasyona açık olmayabilir. Bu durumda karşına “Hemen Kirala” butonu yerine “Talep Gönder” butonu çıkacaktır.
  5. Üye olmadan ve üye olarak sitemize giriş yapmadan alışveriş yapamazsın. Dolayısı ile üye değil isen veya üye olarak giriş yapmamışsan sistem seni üye olman veya üye olarak giriş yapman için yönlendirecektir.

Günlük tatil evi kiralamak için çok sebep varmış değil mi? Denemeye ne dersin?

Pılını pırtını toplamayı ve Kaş’taki günlük kiralık yazlık daire ve villalarımızdan dilediğini seçip rezervasyonunu tamamlamayı unutma 😉

Yazar Hakkında

FidoRento

FidoRento

Kaş, Kalkan, Meis ve Çukurbağ Yarımadası'nda günlük, haftalık, aylık kiralık villa ve daire seçeneklerimiz ile tatilinize keyif katıyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

Eposta adresin yayınlanmaz.

Güvenilir Villa ve Daire Kiralama

FidoRento Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10797 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

FidoRento sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz olarak basılı veya elektronik bir ortamda kullanılamaz ya da kopyalanamaz. FidoRento sitesini kullanmakla Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsın.