FidoRento'dan

Kaş Tatilinde Formda Kalın

Yayın Tarihi: Ortalama okuma süresi: 3 dk, 35 sn

Yaz mevsimi yaklaşırken Kaş tatili planını çoktan yaptıysan detaylar üzerine konuşmanın vakti gelmiş demektir. Birçok insan gibi sen de tatilde diyeti bozmaktan korkuyorsan yalnız değilsin. Tatil boyunca fit kalmanı sağlayacak çözümlerle yanındayız. Hem doyurucu hem sağlıklı öğünlerle Kaş tatilinde de kilo korkun olmayacak. Ayrıca tatil için gerekli enerjiyi sana sağlayacak müthiş önerilerimiz de var. Tatilde formda kalmak hakkında vereceğimiz tüyoları öğrenebilmek için yazının devamını okuman yeterli olacak. Aynı anda hem tatilin tadını çıkarmanın hem de fit kalmanın ne kolay olduğunu göreceksin.

Tatilde formda kalmak mümkün
Tatilde de formda kalın

Tatilde Formda Kalmak için Aktiviteler

Kilo almak alınan enerjinin harcanmaması ile ilgili bir durumdur. Dolayısı ile yüksek enerjili aktiviteler yaptığında aldığın kalorinin herhangi bir önemi kalmaz. Bunun için sana bol bol yüzmeni öneriyoruz. Tüm vücut kaslarının çalıştığı bir spor olan yüzme tatilde formda kalmak için ilk çözümdür. Denizde, havuzda, gölde nerde su bulursan atla yüzmeye. Aynı zamanda senin için eğlenceli bir tatil aktivitesi olacaktır.

Hafif Yiyeceklerle Formda Kalmak Mümkün

Tatilde yediğin şeylerin içerikleri de önemli. Ev yemeklerinden fast fooda hızlı geçiş yapmak tatilde formda kalmak için yanlış harekettir. Gittiğin yerde mümkün olduğunca karbonhidrattan uzak durmalısın. Makarna, pilav, pide ve bilumum hamur işleri sana yasak.

Sebze ağırlıklı ve zeytinyağlı yemekler tercih etmen gerekir. Menünü zenginleştirmek için bol bol protein alabilirsin. Karbonhidratlı yiyeceklerin hazmının zor olduğunu ve tatilde sana yorgunluk vereceğini de unutma.

Tatil Atıştırmalıkları Önemli

Tatilde formda kalmak zor değil ama atıştırmalıklara hayır diyebilmek zordur. Kilo sorunlarının en büyük kaynağının, ayarsız tükettiğin atıştırmalıklar olduğunu unutma. Özellikle deniz kenarında ya da eğlence mekanlarında sunulan yiyeceklerden uzak durman gerekir. Yağlı yiyecekler cildin için de oldukça zararlı. Bu yüzden sen sen ol ve evdeki yemek düzeninden tatilde de şaşma.

Kahvaltı ve akşam yemeği saatlerini aksatmadan beslenme düzenini koru. Özellikle kalabalık arkadaş grubu ile bu durumun zor olacağının farkındayız. Bunun için de tatil tercihlerine dikkat etmen gerekir. Tatilin açık büfe otelde ya da mutfaklı bir evde ise aslında senin için sorun yok. Yiyeceklerini dilediğin gibi hazırlayabilir ya da açık büfeden kendin seçebilirsin. Böylesi senin için hem ekonomik hem de sağlıklı olacaktır.

Formda Kalmak için Bol Sıvı Tüketimi

Tatil boyunca dikkat etmen gereken en önemli şey sıvı alımıdır. İçeceklerle aran yoksa bile günlük su tüketimin 2 litrenin altında olmamalı. Yaz günlerindeki ihtiyacı düşünürsek bu ölçü çok doğal bir tüketimdir. Bu tüketimin üstüne çıktığında ise sana ekstra fayda sağlar. Fazla su, mideni tok hissetmene yardımcı olur. Aynı zamanda vücudunda elektrolit dengesini sağlar ve terlemeni azaltır.

Tatilde formda kalmak için yanında su taşımayı sakın ihmal etme. Su tüketiminin dışında şekersiz ve asitsiz içecekleri de istediğin kadar tüketebilirsin. Doğal limonata ve meyve suları sana hem enerji verir hem formunu korur.

Spor ve Uyku Düzenini Korumalısın

Kilo almanın genel sebeplerinden birisi uyku düzensizliği ve hareketsizliktir. Eğer ki düzenli bir spor hayatın varsa bu konu senin için çok daha önemli. Tatilde spora ara vermek istesen de ne yazık ki vücudun buna izin vermeyecektir. Düzenini ve vücudunu korumak için tatilde bile olsan bunlara dikkat etmelisin.

Düzensiz uyku sonucu vücudun ödem yapabilir ve kilo aldığını düşünebilirsin. Havuz başında veya sahilde yapacağın birkaç saatlik egzersiz tatilde formda kalmak için yeterlidir. Tüm tavsiyelerimize uyarsan gözünde büyüttüğün bu dertten de kurtulabilirsin. O zaman Kaş Tatili hazırlıkları tam gaz devam etsin!

Güneşin Ülkesi Kaş’tan Sevgilerimizle 🙂

Yazar Hakkında

FidoRento

FidoRento

Kaş, Kalkan, Meis ve Çukurbağ Yarımadası'nda günlük, haftalık, aylık kiralık villa ve daire seçeneklerimiz ile tatilinize keyif katıyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

Eposta adresin yayınlanmaz.

Güvenilir Villa ve Daire Kiralama

FidoRento Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10797 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

FidoRento sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz olarak basılı veya elektronik bir ortamda kullanılamaz ya da kopyalanamaz. FidoRento sitesini kullanmakla Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsın.