"Kaş" Rental Holiday Homes

Advanced Search

21 homes found on Kaş

Instant Booking

Villa Lycia : Mediterranean Nature

Kaş Kiralık Villa

7 Guest

One of the highlights of Villa Lycia is its magical garden filled with colorful flowers, fragrant fruit trees and the cheerful chirping of local birds

Instant Booking

Villa Yaz : A specious Villa in Kas

Kaş Kiralık Villa

10 Guest

Villa Yaz is a delightful property on the exclusive Çukurbag peninsula adjoining the town of Kas

Instant Booking

Mia Apartment is the perfect place to spend a relaxing, stress-free holiday and still feel like you’ve never left home.

Instant Booking

Picus Apart : Absolutely Incredible View

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

One look from the balcony will confirm that you’ve chosen the right place to spend your holiday; the view is absolutely incredible.

Instant Booking

Paradise 5 Apart : Incredible Location

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

Paradise 5 is one of our most popular apartments, largely due to its incredible location in a quiet neighbourhood in the centre of Kas.

Instant Booking

Paradise 4 Apart : Holiday is More Enjoyable

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

You’ll love its perfect location, situated close just one minute from the nearest beach and five minutes from the hustle and bustle of the main square

Instant Booking

Kas is known for its wide variety of lively bars, restaurants, cafes, and shops, and you’ll be able to explore all of them on foot.

Instant Booking

Its amazing location means that you can walk from your front door to Leymona, one of Kas’s central beaches, within minutes.

Instant Booking

Mona Apart : Endless Swimming

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

Mona Apartment is surrounded by nothing more than the peace and quiet of nature and the sparkle of the Mediterranean Sea.

Instant Booking

Mini Apart : Amazing Location and Views

Kaş Kiralık Apartment

2 + 2 Guest

Mini is centrally located and just a five-minute walk to all of the bars, restaurants, shops, beaches & bus stops that the centre of Kas has to offer.

Instant Booking

Mila Apart : Cheerful Style, Stunning View

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

You’ll witness the magical feeling that comes with gazing out at the entire coastline of Kas just by stepping outside.

Instant Booking

Manzara Apart : Spectacular Panoramic Views

Kaş Kiralık Apartment

4 Guest

Manzara Apartment harbors one of the best kept secrets of Kas.You can see the most spectacular view of the entire region the minute you enter the door

53 reviews for homes in Kaş

Ahmet S
Ahmet S.
Date : 20 March 2022
( 5.0 / 5)
Kaş’ta kalınabilecek en güzel konumdaki ev. Bu yüzden 3 sene boyunca tek tercihimiz oldu. Manzarası harika gerçekten , konum zaten merkeze 2 dk. Temizlik gayet iyi biz her sene çok memnun kaldık. Balkonda keyif yapmak gece gündüz çok müthiş yalnız rüzgarlı havalarda şemsiyeyi kapatmayı unutmayın bizimki ikinci gün uçup gitmişti :) Huzurlu bir tatil için ilk tercih olmalı Fidayet beyefendi ve çalışan arkadaşları her konuda destek oldu tkrr teşekkürler.
Paradise 4 Apart #4214

Paradise 4 Apart

Ahmet S
Ahmet S.
Date : 20 March 2022
( 5.0 / 5)
Kaş’ta kalınabilecek en güzel konumdaki ev. Bu yüzden 3 sene boyunca tek tercihimiz oldu. Manzarası harika gerçekten , konum zaten merkeze 2 dk. Temizlik gayet iyi biz her sene çok memnun kaldık. Balkonda keyif yapmak gece gündüz çok müthiş yalnız rüzgarlı havalarda şemsiyeyi kapatmayı unutmayın bizimki ikinci gün uçup gitmişti :) Huzurlu bir tatil için ilk tercih olmalı Fidayet beyefendi ve çalışan arkadaşlar her konuda destek oldu tkrr teşekkürler.
Paradise 5 Apart #4133

Paradise 5 Apart

rabia k
rabia k.
Date : 26 October 2021
( 5.0 / 5)
Yeryüzünün en güzel balkonlarından birine sahip:) Özellikle pandemi döneminde gözünüz kapalı temizliğine güvenebileceğiniz şahane bi apart. Kaş’a her geldiğimde Fidorento’nun farklı bi evinde kaldım, hepsi birbirinden şahaneydi. Fotoğraflarından çoook daha güzel, estetik, kullanışlı mis gibi bi ev. 180 derece deniz manzaralı balkonunda bir ömür geçer. Her şey için teşekkür ederiz!
Manzara Apart #4353

Manzara Apart

Iryna T
Iryna T.
Date : 19 October 2021
( 5.0 / 5)
We really enjoy our stay at villa Lycia. The location is the best: you have wonderful see view from each room, the garden is also beautiful and the road to the see is like in a fairy tale. We found everything we need (all the kitchen and house equipment, board games, music disks and a loot of other useful things). It's amazing place and we already want to go there again!
Villa Lycia #4650

Villa Lycia

Ahmet Fahri K
Ahmet Fahri K.
Date : 28 September 2021
( 5.0 / 5)
Evle ilgili her şey çok iyiydi, fidorento için de tabi aynısı söylenecektir. Kasımda veya seneye görüşürüz.
Villa Noa #4726

Villa Noa

Melike KARAMAN T
Melike KARAMAN T.
Date : 9 September 2021
( 5.0 / 5)
Sanki kendi evimizde bir tatil geçirmiş gibi hissettik. Tüm aile her bir anından keyif aldı. Evin manzarası, konumu, temizliği ve ihitiyaç duyduğunuzda sizinle ilgilenen ekibi tatili keyifini ikiye katladı. Tüm ekibe teşekkür ediyoruz. Hem bizim hem çevremizdekilerin kaş'ta yeni adresi Luna apart :) Teşekkürler Fidorento ❤
Luna Apart #13277

Luna Apart

Shariffa
Shariffa .
Date : 28 July 2021
( 5.0 / 5)
No words to describe Fidorento paradise 2 apartment. The apartment is in a great location, close to all amenities and beaches yet tucked in a corner with a wonderful sea view. Fido went his way out to help us get from Antalya to Kas and met us at the property. The apartment was clean, spacious and airy with day lights beaming from the large windows and the balconies. Paradise apartments will be my home whenever I am in Kas. Thank you.
Paradise 2 Apart #7894

Paradise 2 Apart

Özge K
Özge K.
Date : 30 January 2021
( 5.0 / 5)
Kendimizi evimizde hissettiğimiz, oldukça konforlu bir tatil geçirdik. Çok kullanışlı, aynı zamanda çocuk dostu bir ev. Ev konforu için ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen herşey mevcut. Bir ricamız olduğunda da hızlıca istediklerimiz sağlandı. Bu keyifli tatil için çok teşekkür ederiz.
Paradise 2 Apart #7894

Paradise 2 Apart

iskender e
iskender e.
Date : 5 January 2021
( 5.0 / 5)
Kaş'ta konaklayabileceğiniz en güzel ev ve görebileceğiniz en keyifli manzara. Ev çok şirin döşenmiş, gerekli her şey mevcut. Manzara hem yarımada'ya, hem marinaya hem de limana hakim. Tüm bunlara Fidayet Bey'in ilgisi ve güler yüzü de eklenince evden çıkmak istemiyorsunuz :) En kısa sürede tekrar görüşmek dileğiyle başarılı yönetiminizin devamını diler, sevgiler sunarım.
Manzara Apart #4353

Manzara Apart

rabia k
rabia k.
Date : 7 November 2020
( 5.0 / 5)
Ekim ayında şahane bir hafta geçirdik bu dairede, fotoğraflardan çok daha güzel, sade ve kullanışlı şekilde dekore edilmiş, balkondan gün batımını izleyebileceğiniz efsane bir cephede, geceleri çatı katındaki odaların pencerelerinden yıldızları seyrederek uyuyabilirsiniz, ki zaten penceresinden deniz feneri görünen bir odada uyanmak şahane. Her şey için teşekkürler, yine görüşeceğiz :)
Blue Apart #4694

Blue Apart

Reliable Villa and Apartment Rentals

FidoRento Tourism Travel Agency is a member of Turkey Ministry of Tourism with TÜRSAB A-10797 registration number.

All content on the FidoRento site is copyrighted. It may not be used or copied in a printed or electronic environment without permission. By using FidoRento you agree to the Privacy Policy.