FidoRento'dan

Villanın Ruhunu Seçtiğin Dekorasyonla Ortaya Çıkarabilirsin!

Yayın Tarihi: Ortalama okuma süresi: 7 dk, 15 sn

Bu hafta FidoRento Blog olarak görüş alanımızda villa dekorasyonu var. Söz konusu villa ve dekorasyon olunca FidoRento ekibi olarak pek de mütevazi olmadığımız doğrudur 🙂 O zaman başlayalım.

İyi Bir Villa Dekorasyonu ile Uyumu Yakala

Sahip olduğun evin ruhunu ortaya çıkarmak istiyorsan işe güçlü yanlarını ortaya çıkararak başlayabilirsin! Hemen herkes için çekici bir hava yaratacak yeni nesil villa dekorasyonu seçenekleri, doğa ve sosyal çevrenle daha uyumlu bir yaşam sürmene katkı sağlayacak.

Her bir detayı özenle çalışılan, günlük hayata dair ihtiyaçların en üst seviyede karşılandığı, yaşam tarzı ve kişisel zevkleri yansıtan bir villa dekorasyonu, eve gerçek ruhunu verecektir. Kullanıcı ihtiyaçlarına odaklanırken; sıra dışı bir yaşamın kapılarını aralayan tercihlerle, hayata bakış açını kapıdan giren herkese hissettirebilirsin.

Misafirlere İlk Mesajı Kapında Verebilirsin

Villa girişi

Bir villanın kapısı ilk izlenim için harika bir araçtır. Eğlenceli, merak uyandıran ve renkli bir kapı sıcak bir “Hoşgeldin” mesajı verir. Neşeli ve güzel bir başlangıç yapmak için yeterli enerjiye sahip kapı renkleri arasında; turuncu, kırmızı, yeşil veya mor renk sayılabilir. Modası geçmiş bir kapı kullanmak yerine ziyaretçileri kucaklayan ve içeride olan sürprizlerle ilgili olarak heyecanlandıracak bir kapı tasarımı yaratıcılığına kalmış!

Renk Seçimine Mekan İçinde de Özen Göster

Renkli bir kapıdan merhaba dediğin ziyaretçilerini seçtiğin yaratıcı villa dekorasyonu eşliğinde de içeride de şaşırtabilirsin. Özellikle bej ve gri gibi renklerin kullanıldığı giriş katı duvarları, dünyanın farklı kültürlerinden esinlenerek hazırlanmış aksesuarlarla zenginleştirilebilir. Duvarlarında dilediğin zaman değişiklik yapmana imkan tanıyan açık renkler tercih ederek dekorasyon konusunda esneklik kazanabilirsin.

Villa dekorasyonu salon

Odalar arasında değişiklik yapmak istiyorsan ortak alanlar için seçtiğin renklerin bir veya iki ton açık ya da koyusunu kullanabilirsin.

Çağdaş olduğu kadar da kullanışlı ve günlük konforun ön planda tutulduğu bir villa dekorasyonu mimariyle uyumlu olmalıdır. Uzun yıllar ilk günkü havasını koruyacak olan evin, işlevsel odaklı tercihlerle kendine ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırmana imkan verecek.

Sıcak Sohbetler İçin Uygun Mobilya Seçimi

Evin her bölümünde oluşturulacak sıcak sohbet alanları, ilk kez tanıştığın kişilerin dahi hakkında olumlu bir izlenim edinmesine katkı sağlar.

Villada oturma grubu

 U şeklinde konumlanan koltuklara orta sehpayla

 H şeklinde konumlanan oturma grupları sandalyeler veya minderlerle desteklenebilir.

Tamamı duvara dayanmış mobilyalar daha geniş orta alanlar yaratsa da samimi bir ortam yaratma kurma hayalinin önündeki en büyük engel olacaktır. Oturma odasında tercih edeceğin villa dekorasyonu eşliğinde yılın 365 günü dışarıda yaşanan değişimi gözler önüne serecek cam önü L koltuklardan faydalanabilirsin. Villa içindeki her bölüm veya odayı kendi içinde ve ihtiyaçlara uygun olarak dekore edebilir ve misafir için hazırlanan alanda kalitenin ön plana çıkmasına özen gösterebilirsin.

Güneş Evinin İçine Doğsun

Güneş eve doğsun

Modern bir villa dekorasyonu kasvetten uzak ve aydınlık olmalıdır. Adeta güneşin odaların içine doğacağı bir ev, ruhun vitrini olarak düşünülebilir. Kısa zaman içinde solmayacak, mobilyalarla uyumlu, naturel renklerden oluşan yeni nesil perde tercihi, aydınlatma malzemeleriyle desteklenmelidir. Stor veya sadece pencere üzerinden sarkacak perde kumaş alternatifleri arasında; pamuk, keten ve ipek & keten karışımlar kullanılabilir.

Her Odaya Bir Ayna!

Her odaya bir ayna

Odanın içindeki ışığı çekerek daha aydınlık bir ortam hazırlayan aynalardan destek alabilirsin. Pencerelerin tam karşısında duran geniş duvarlar ayna asmak için en ideal yerlerdir. Pencereden gelen ışığı kullanma imkanı yaratan bu tercihle, ortamın olduğundan daha geniş görünmesi sağlanabilir.

Modern ve Geniş Evlerin Isınma İhtiyacına Nostaljik Bir Çözüm

Şömine ve dekorasyon

Modern ve geniş evlerin ısınma ihtiyacında yeni nesil konforlu çözümler kullanılsa da şöminenin yerini hiçbir şey tutamaz. Arkadaş sohbetlerinden geniş aile toplantılarına kadar her an ortam enerjisine sıcaklığıyla katkı sağlayan şömineler, lüks villa dekorasyonu dendiğinde akla gelen ilk seçenekler arasında yer alır. Sadece dekoratif amaçlı kullanılsa bile bir şöminenin ortama kattığı değeri başka bir yöntemle karşılamak hiç de kolay olmayacaktır!

Resimlerini Hangi Duvara Asacağına Karar Vermeden Önce Bir Kez Daha Düşün!

villa resimleri önemli

Duvara asılmak için kullanılacak bir sanat eserinin yerini belirlemek profesyonellerin işidir. Tablo yatay veya dikey tarzda olabilir. Resmin ortasının göz hizasına gelmesi gerekir. Büyük bir duvarın merkezinde ebat olarak nispeten büyük ve çevresinde de küçük ölçülü birden fazla resim kullanılabilir.

Odanın İhtiyacına Uygun Aydınlatma Malzemesi Tercihi

oda aydınlatması

Her odanın aydınlatma ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Genel aydınlatma sağlayan avizeler, odanın ortasından sarkan modeller ve dekoratif olan tavan armatürleri koltuklar, perde ve duvar rengiyle uyumlu olarak seçilmelidir. Okuma odası, çalışma odası ve mutfakta aydınlatma için kullanacağın tercihler, her köşenin iyi bir şekilde aydınlanmasına imkan vermelidir.

Zeminde Halı Kullanımı

villada halı

Halı kullanılan oturma alanlarında standart dekoratif kurallara uyulmalıdır. En önemli detay halı büyüklüğünün koltukların ve sehpanın ayaklarının içine alacak kadar geniş olması gerekliliğidir. Ferah bir girişle desteklenecek villa, koyu renk yer döşemesiyle her zaman temiz kalabilir. Odalar arasında tercih edeceğin zemin döşeme malzemeleri, konforlu ve fonksiyonel olmalıdır.

Dağınıklığı Duvardaki Panellerle Önleyebilirsin

villada dağınıklık olmamalı

Yaşam alanları zaman içinde dağılır. Özellikle kalabalık ailelerin yaşadığı evler, yaşlı veya bebeklerin olduğu aileler yaratıcı duvar panelleri kullanarak bu soruna çözüm bulabilir. Geniş ve düz bir duvara yerleştirilecek televizyonun altı ve yanları değerlendirilebilir. Aksesuar, kitap, günlük gazete veya dergi, kişisel bakım ürünleri veya hatıralarla doldurulacak duvarlar geçmişten izler taşır. Temizliği çok da kolay olmayan raflar görsel açıdan zengin bir ortam yaratır.

Alçak Tavanlar İçin Çözüm Önerileri

 Villa içinde alçak tavana sahip odalar varsa birkaç basit püf noktayla buraların daha ferah bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsin.

alçak tavan çözümleri

 * Duvarları beyaza boyamak

 * Tavandan perde sarkıtmak

 * Dikey çizgili aksesuarlar kullanmak ve

 * Bir duvara ayna asmak alabileceğin basit tedbirler arasında sayılabilir.

Oturma Odası Konforunda Hobi Odası Dekoru

 Oturma odalarının daha çok misafirler için kullanıldığı düşünüldüğü zaman kendine daha fazla zaman ayırmak için hobi veya eğlence odası dekore edebilirsin. Yaratıcı ve kışkırtıcı bir villa dekorasyonu dinlenmek istediğinde sadece sana özel bir alan yaratılmasına katkı sağlar. Oyun oynamak için boş alanların yaratıldığı bu odadan kimse çıkmak istemeyecek!

Yatak Odasında Renklerin Uyumu

İçinde geniş gardıroplara yer verilen bir yatak odası, yuvarlak bir yatakla desteklenebilir. Son dönemlerin en popüler tercihi olan daire şekilli yataklar, renk uyumu açısından e tekstilleriyle desteklenebilir. Konforlu olduğu kadar da şık bir villa dekorasyonu tercihi olan ürünler, yatak odandaki vurucu dokunuşu yapman için imkan yaratır.

İşlevsel Banyolar

Bir villayı dekore ederken her bir odanın birbirinden ayrı ama bir bütünlük içinde dekore edilmesine özen göstermelisin. Banyo için yapacağın sade ama işlevsel tercihler, banyonun diğer özelliklerinin görünür olmasını sağlar. Küçük banyolar için açık renk tercihleri, büyük banyolar içinse daha klasik tasarımlar kullanabilirsin.

banyo dekorasyonu

Çağdaş olduğu kadar da lüks olan villalar her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde dekore edilmelidir. Renk çeşitliliğiyle fark yaratan mobilyalar, gösterişsiz ama olmazsa olmaz aksesuarlar, sade detaylar, metal objeler, dinlendirici bir villa dekorasyonu doğal bir görünümün destekçisidir. Ayrıntılarda açığa çıkacak incelikler, ilham veren bir sıra dışılığın ruhundaki temsilcisi olacak. Müstakil ev konforunu sürdürebilir hale getireceğin dekorasyon tercihle, avantaj yakalayabilir ve huzur veren bir yaşamın başrol oyuncusu olabilirsin!

Bir sonraki blog yazısında görüşmek üzere 🙂

Yazar Hakkında

FidoRento

FidoRento

Kaş, Kalkan, Meis ve Çukurbağ Yarımadası'nda günlük, haftalık, aylık kiralık villa ve daire seçeneklerimiz ile tatilinize keyif katıyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

Eposta adresin yayınlanmaz.

Güvenilir Villa ve Daire Kiralama

FidoRento Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10797 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

FidoRento sitesinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz olarak basılı veya elektronik bir ortamda kullanılamaz ya da kopyalanamaz. FidoRento sitesini kullanmakla Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsın.