Antalya’nın en popüler ilçelerinden biri olan Kaş, yeryüzü güzelliklerinin bütünsel sunumuyla, en cazip tatil beldelerinden biridir. Dünya’nın hemen her kıtasından binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçe, deniz ve güneşin en ideal manzaralarını ve şahane konforunu sunar.

70 kilometrelik kıyısı, kendine has bitki örtüsüyle rengarenk çiçekleri, en güzel yeşilleriyle doğanın en özel alanlarındandır. Kaş’da tatil yapmak isteyenler için ve tabii ki FidoRento’dan tatil evi kiralayanlar için; nitelikli işletmelerle faaliyet gösteren Kaş plajları ve koyları tadına doyum olmaz bir Kaş tatilini ayaklarının önüne seriyor.

Haydi gel beraber plajlarımıza bir göz atalım. 😎

Kaş Plajları

Patara Plajı

Patara Plajı

Patara Plajı Hakkında

Fethiye ve Kaş arasındaki en görkemli plajlardan biri, Patara Plajı’dır. Altın rengi kumların yumuşacık dokusu ve Patara Antik Kenti’nin ihtişamlı doğasıyla, muazzam bir plajdır. Gelemiş mevkiinde bulunan Patara, 18 km uzunluğa sahiptir.

En berrak maviden sunum yapan denizi 300 metre derinliğe sahiptir. Meşhur su canlısı carettaların en sevdiği habitat olan Patara, yumurtalarını bırakma alanıdır. Caretta caretta’ların yaşam alanı olmasından ötürü plaj 08:00- 20:00 saatlerinde açıktır.

Kalkan’a 11 km mesafede bulunan Patara’ya karayolu ulaşımı sağlayabilir veya Gelemiş’ten yürüyerek 15 dakikada varabilirsin. Ormanın mistik doğası, denizin ferahlığı ve Kaş’ın muazzam enerjisiyle, tatil keyfini doruklarda hissedebilirsin.

Patara Plajı’nın Kaşa Olan Uzaklığı

Plajın Kaş’a olan uzaklığı 43 kilometredir. Özel aracın ile yaklaşık 1 saatte Patara Plajı’na ulaşabilirsin.

Patara Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Kaş’dan Patara Plajı’na tatil sezonu içerisinde sürekli araç bulabilirsin. Kaş Otogar’ından Patara’ya sabah 8.00 ve akşam 20.00 saatleri arasında her yarım saatte bir araç bulunmaktadır.

Akçagerme Plajı

Akçagerme Plajı

Akçagerme Plajı Hakkında

Kum plajlarından farklı olarak, minik çakıllardan oluşmuş bir plajdır. Spa masajı konforunu tatmak isteyenler ve taş plajdan hoşlananlar için ideal bir alandır. 200 metre sahil uzunluğuyla Akçagerme Plajı, sığ deniz yapısına sahiptir.

Mavi bayraklı ve tertemiz sularıyla tatil keyfinize doğanın özel görsellerini sunar. Ayrıca çocuklar için rahat ve güvenli yüzüş keyfi sağladığı için oldukça tercih edilen bir plajdır. Ücretsiz şekilde girilebilen plajda, şemsiye ve şezlong olanağı vardır. İşletmede alanda bulunan meslek okulu öğrencileri hizmet vermektedir.

Kolay ulaşılabilir lokasyon özellikleriyle, Kaş merkezden minibüsler ile rahat erişim sağlayabilirsin.

Akçagerme Plajı’nın Kaşa Olan Uzaklığı

Akçagerme plajı Kaş Merkez’de yer alır. Kaş’da kalmakta olduğun nokta Kaş Çarşısı’na çok uzak değilse yürüyerek bile Akçagerme Plajı’na varman mümkün. Plajın Kaş Çarşı’sına olan uzaklığı 3.6 kilometredir.

Akçagerme Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Kaş’dan Akçagerme Plajı’na Cuma Pazarı’nın yakınındaki dolmuş durağını kullanarak yaklaşık 5 dakikada ulaşabilirsin. Dolmuş durağı Kaş Halk Bankası’nın karşısında yer almaktadır.

Büyük Çakıl Plajı

Büyük Çakıl Plajı

Büyük Çakıl Plajı Hakkında

Kaş plajları arasında özel bir konuma sahip olan Büyük Çakıl Plajı, soğuk su kaynağı ile şahane bir plajdır. Akdeniz’in cömert sunumlarıyla berrak ve serin suların tadını çıkarabilirsin. Plajda birden fazla işletme bulunur. Bu işletmeler oldukça kapsamlı menülere sahiptir. Otopark olanağı ve restoran-kafe seçenekleriyle tatil keyfine konfor katacak ve manzarana şık sunumlar yapacak bir plajdır. Not düşelim: Büyük Çakıl Plajı’nda gün batımları filmlere konu olacak derecede güzel batar.

Kaş’a oldukça yakın olan plaja girişler ücretsizdir.

Büyük Çakıl Plajı’nın Kaşa Olan Uzaklığı

Büyük Çakıl Plajı’nın Kaş’a olan uzaklığı ortalama 2 kmdir. Özel aracınla çok kısa sürede Büyük Çakıl Plajı’nda olabilirsin.

Büyük Çakıl Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Kaş’dan Büyük Çakıl Plajı’na kalkan dolmuş bulunmamaktadır. Plaja özel aracınla ya da yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsin. Büyük Çakıl plajına bisiklet ile ulaşmak da eğlenceli alternatifler arasındadır.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Hakkında

Kaş tatiline konfor katan Kaputaş Plajı, oldukça meşhurdur. Kanyon ağzı yapısı ve görsel efektleriyle doğanın en büyüleyici yanlarını sunar. Turkuazdan maviye ve lacivertin şık betimlemeleriyle şahane deniz keyfini derinlemesine tatmanı sağlar.

Kaş plajları arasında en popüler olan Kaputaş Plajı, deniz altındaki doğal su kaynaklarıyla turkuazın en cezbedici tonlarını sunar. Suyun en doğal haliyle, dağların ve denizlerin birleşim keyfini beraber sunan Kaputaş’ı ziyaret ederek tadını doyasıya çıkarmalısın.

Kaputaş Kanyonu bitiminde yer alan plaj için giriş ücretine gerek yoktur. Kalkan’a 10 dakika mesafede bulunan plaja, tekne turlarıyla denizden ulaşım mümkündür.

Kaputaş Plajı’nın Kaşa Olan Uzaklığı

Kaş merkeze 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kaş’dan ortalama 20 dakika içerisinde Kaputaş Plajı’na ulaşabilirsin. Kalkan’a ise 10 km uzaklıktadır. 10 dakika içerisinde Kalkan’dan Kaputaş Plajı’nda olabilirsin.

Kaputaş Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Kaş’dan Kaputaş plajına özel aracınla gidebileceğin gibi Kaş Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan dolmuşlar ile ulaşabilmen mümkündür. Dolmuşlar sabah 7 ve akşam 8 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İnceboğaz Plajı

İnceboğaz Plajı

İnceboğaz Plajı Hakkında

Kaş’ın gözbebeği Çukurbağ Yarımadası’nın en ince kısmında bulunan plaj, çakıl kumsaldır. Sığ denize ve kendinizi iyi hissettirecek rüzgarı ile sıradışı bir konsept sunar. Genellikle dalgalı deniz özelliğiyle İnceboğaz Plajı, çocukların sevdiği plaj özelliğindedir. İnceboğaz Plajı’nda deniz ayakkabılarını yanında bulundurman sürdüreceğin deniz keyfini arttıracaktır.

Plaja giriş için herhangi bir ücrete gerek yoktur, ancak şemsiye ve şezlong ücret dahilindedir.

İnceboğaz Plajı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı ve Ulaşım

Kaş tatili yapanlar arasında oldukça popüler olan İnceboğaz plajı Kaş Çarşı’sına 1.2 km uzaklıktadır. Plaja yürüyerek gidebileceğin gibi, özel aracınla ya da Kaş Merkez’den kalkan Yarımada dolmuşları ile kolaylıkla ulaşabilirsin.

Seyrek Çakılı Plajı

Kaş Plajı: Seyrek Çakılı

Seyrek Çakılı Plajı Hakkında

Seyrek Çakıl Plajı, Kaş halkının en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Kaputaş Plajı yakınında bulunan alan, genellikle ilçe köylerinden gelen yerli halk tarafından kullanılmaktadır. En yoğun olduğu günler ise hafta sonlarıdır.

Seyrek Çakılı’nda herhangi bir tesis bulunmuyor ve giriş ücreti yok. Sakin olduğu günlerde şahane maviliklerin tadını çıkarmak için plajı ziyaret edebilirsin. Daha konforlu plaj tercih ediyorsan, 200 metre mesafede bulunan Kaputaş’ı öneriyoruz.

Seyrek Çakılı Plajı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı

Seyrek Çakılı Kaş’a yaklaşık 13 km uzaklıktadır. Yol, virajları da hesaba katarsak ortalama 10-15 dakika sürer.

Seyrek Çakılı Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Seyrek Çakılı’na Kaş Otogarı’ndan sabah 7 ve akşam 8 saatleri arasında, yarım saatte bir kalkan, Kaputaş ya da Kalkan dolmuşları ile ulaşabilirsin.

Limanağzı Plajı

 Kaş Plajı: Limanağzı

Limanağzı Plajı Hakkında

Limanağzı Koyu’nda bulunan Limanağzı Plajı, yerli- yabancı pek çok turistin tercih ettiği Kaş Plajları arasındadır. Özellikle tekne turları ve günübirlik geziler ile popülerliğini pekiştirmiş bir Kaş Plajları’ndandır.

Limanağzı’nın doğasında keşfedilecek maviler ve güneşin sarışın tonlarıyla şahane parıltılar sunan muhteşem bir deniz keyfi yapabilirsin. Zira bu plaj mavi bayraklıdır. Bozulmamış doğasına ancak deniz yolu ile ulaşabilirsin.

Denizi genel anlamda dingin ve dalgasızdır. Ilık su yapısı ile aileler ve çocuklar için muhteşem bir seçimdir. Limanağzı Plajı, 3 farklı tesis ile hizmet veriyor. Özel işletmeler ile giriş ücreti bulunan beach seçeneklerini değerlendirebilirsin.

Limanağzı Plajı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı

Limanağzı’na karayolundan ulaşım olmadığı için net uzaklık veremiyoruz. Lakin kuş bakışı uzaklığı için yaklaşık 4 km diyebiliriz.

Limanağzı Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Plaja ulaşımlar için Kaş Merkez’de bulunan Kaş Limanı’ndan  teknelerle hizmet veriliyor. Seyahat ücreti oldukça uygun ve her 15 dakikada bir sefer yapılmakta. İstersen Limanağzı’na günübirlik trekking etkinliklerine katılarak Kaş’dan yürüyerek doğa ile iç içe de ulaşabilirsin.

Asmaaltı

Asmaaltı Kaş

Asmaaltı Hakkında

Asmaaltı Kaş Merkez’de yer alan liman yakınlarında bulunur. Kum ya da çakıl diyebileceğimiz bir plajı bulunmamaktadır. Asmaaltı’nda deniz ile tahta iskeleleri kullanarak buluşursun. Kaş’da popüler denize girilebilen noktalar arasında yeralan Asmaaltı Plajı, kayalık ve iskele konseptindedir. Asmaaltı’nı Kaş’ın benzersiz denizini tatmak için, yakın mesafe avantajını kullanarak ziyaret edebilirsin.  

Şemsiye ve şezlong gibi hizmetler, bu alanda bulunan işletmeler tarafından temin ediliyor. Fiyatlar makuldur.

Asmaaltı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı ve Ulaşım

Asmaaltı Kaş Merkez’de Yat Limanı’nın komşusu konumundadır. Bu sebeple ulaşım çok kolaydır. Kaş Çarşı’sından saniyeler içerisinde ulaşabilirsin.

Küçük Çakıl Plajı

Küçük Çakıl Plajı

Küçük Çakıl Plajı Hakkında

Küçük Çakıl Plajı, Kaş Plajlarının hem ulaşım hem de popülarite açısından özel değere sahip olanlarından biri. Adına her ne kadar plaj desek de kum plaj gelmesin aklına 🙂 . İsminden de anlaşılacağı üzere zemini küçük çakıllardan oluşuyor. Yakınında bulunan kaynak suları plaja, Kaş’ın tatil sezonundaki yoğun sıcağının aksine serinlik veriyor, turkuaz rengi katıyor.

Plajda bulunan tesislerin menüsü oldukça zengin. Giriş ücretsizdir. Ücretini vererek plajda şezlong ve şemsiye edinmen de mümkün.

Küçük Çakıl Plajı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı ve Ulaşım

Küçük Çakıl Plajı Kaş Çarşısı’na 900 metre uzaklıkta olup, en yakın plaj niteliğini taşımaktadır. Plaja Kaş Merkez’den yürüyerek dakikalar içerisinde ulaşabilirsin.

Halk Plajı

Kaş Halk Plajı Haritası

Halk Plajı Hakkında

Kaş Halk Plajı, Kaş Plajları listemizin sonuncusu ve Kaş’ın diğer plajlarında olduğu yine çok özel bir konuma sahip. Kaş’a gelen yerli yabancı turistler arasında da epey popüler. Meis adası manzarası ve tertemiz suyu ile Kaş’da denize girilebilecek iyi bir alternatif. Dalga ve deniz suyu sıcaklığı açısından İnceboğaz plajı ile aynı karakterde. Çoğu zaman dalgalı ve çakıllı plaja sahip.

Halk Plajı’na giriş ücretsiz fakat şemsiye ve şezlonglar için ücret alınmakta. Diğer plajlara göre bir nebze daha uygun fiyatlara sahip olduğu söylenebilir. Plaj tesisi olarak Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri hizmet vermekte. Bu sebeple alkol yok fakat yiyecek ve içeçek olarak iyi bir menüleri var.

Halk Plajı’nın Kaş’a Olan Uzaklığı

Çukurbağ Yarımadası’nda bulunan Halk Plajı’nın Kaş Çarşı’sına olan uzaklığı ortalama 1.4 km’dir.

Halk Plajı’na Kaş’dan Ulaşım

Plaja zoru seviyorsan yürüyerek gidebileceğin gibi, özel aracınla ya da Kaş Merkez’den kalkan Yarımada dolmuşları ile kolaylıkla ulaşabilirsin. İnceboğaz’ı geçtikten sonra Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde inmen yeterli 🙂

Kaş Koyları

Hidayet’in Koyu

Kaş Plajlarından Hidayetin Koyu

Hidayet’in Koyu Hakkında

Hidayetin Koyu, 2015 yılından itibaren tesis özellikleriyle kullanılmaya başlanmıştır. Kayalık bir yapısı bulunan koyda, kumsal bulunmuyor. Otel ve beach bulunan koyda, işletme hizmetleri veriliyor. Denizi oldukça berrak ve serindir.

Hidayet’in Koyu’na girişler ücretsizdir.

Hidayet’in Koyu’nun Kaş’a Olan Uzaklığı

Koyun Kaş’a olan uzaklığı 3 kilometredir. Çukurbağ Yarımada’sında bulunmaktadır. Yarımada kavşağından 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Hidayit’in Koyu’na Kaş’dan Ulaşım

Koya Kaş Merkez’den kalkan Yarımada dolmuşları ile kolaylıkla ulaşabilirsin. Bu dolmuşlar sezonda akşam saat 11’e kadar hizmet verebilmektedir.

Fırnaz Koyu

Fırnaz Koyu Plajı

Fırnaz Koyu Hakkında

Yeşilköy beldesine bağlı olan koy, ilçe merkezine ortalama 4 km mesafede yer alır. Mavi turların en popüler koylarından biri olarak muhteşem mavilikler ve berrak suları ile deniz canlılarının görülebileceği özel noktalardan biridir.

Fırnaz Koyu tatilcilere çamur banyosu konsepti sunan özel mekanlardan biridir. Plajdaki şahane kumsalda, çamur banyosuyla form kazanabilirsin. Koya tekne turlarıyla ulaşım sağlayabilir, serin ve berrak Kaş sularında tatiline özel anılar kazandırabilirsin.

Fırnaz Koyu’nun Kaş’a Olan Uzaklığı

Fırnaz Koyu Kaş’a 34 kilometre uzaklıktadır. Koya ulaşmak için birden fazla seçeneğin mevcut.

Fırnaz Koyu’na Kaş’dan Ulaşım

Fırnaz Koyu’na nasıl gidilir? sorusunu cevaplayalım. Koya, Kaş Otogarı’ndan binebileceğin, Kalkan dolmuşları ile ulaştıktan sonra 4 kilometre ilerleyip, Yeşilköy Beldesi Merkezi’ne varmadan önceki yol ayrımını takip ederek gidebilirsin. Sit alanı olan koya çıkan yol topraktır. Bu sebeple Fırnaz’a ulaşmak için zorlu bir yolu kabullenip yola çıkman gerekiyor. Bir diğer alternatifin ise Kalkan’dan ya da Kaş’dan kalkan tekne turları ile Fırnaz’a ulaşmak. Karar senin 🙂

Ufakdere Koyu

Ufakdere Plajı

Ufakdere Koyu Hakkında

Özel yat seyahatlerinde en çok tercih edilen koylardan biri Fakdere Koyu’dur. Kum plajı olarak Uluburun ve Çoban Burnu arasındaki koydan itibaren, ada civarında konumlanmıştır.

Dingin ve nispeten ılık suyu ve özel tekne gezintilerinin en uğrak noktalarından biridir. Plajda hizmet veren tesisler ve camping hizmetleri bulunuyor. Ulaşım içinse Bayındır Köyü üzerinden erişim sağlanıyor.

Ufakdere Koyu’nun Kaş’a Olan Uzaklığı

Ufakdere Kaş arası 13 kilometredir. Yaklaşık 10 dakika içerisinde özel aracınla ulaşabilirsin.

Ufakdere Koyu’na Kaş’dan Ulaşım

Ufakdere çoğunlukla doğa yürüyüşü (trekking/hiking) etkinliklerinde uğrak noktalardan biri oluyor. Dolayısıyla Ufakdere’yi doğa yürüyüşü etkinliğini de katarak ziyaret etmek güzel bir deneyim olabilir. Ufakdere’ye tekne ile ulaşabileceğin gibi, Kaş Otogarı’ndan Bayındır Köyü’ne uğrayan araçları kullanıp, biraz yürüyerek de ulaşabilirsin.

Yağlıca Koyu

Yağlıca Koyu

Yağlıca Koyu Hakkında

Antalya- Demre arasındaki Yağlıca Koyu, sit alanı statüsündedir. Batık şehir formundaki Yağlıca Koyu’nda yüzmek ve demir atmak yasaktır. Ancak tekne turlarıyla koyun muhteşem manzarasını izleyebilirsin.

Berrak ötesi suyu, altın rengi kumu ve su altı şehir yapısıyla turların en uğrak noktalarından biridir. Buradan akvaryum koyuna geçerek, pak sularda serin dalışlar yapmanın keyfini çıkarabilirsin.

Yağlıca Koyu’nun Kaş’a Olan Uzaklığı

Yağlıca Koyu’na kara yolu ile ulaşmak mümkün değildir fakat kuş bakışı uzaklık olarak Kaş ve arasında 13 kilometre var diyebiliriz.

Yağlıca Koyu’na Kaş’dan Ulaşım

Kaş-Kekova turları dahilinde Yağlıca Koyu’nun tüm cazibesini keşfedebilirsin.

FidoRento ile Kaş Plajlarını ve Koylarını Deneyimle

sarı nokta

Türkiye’nin en popüler tatil noktaları arasında yer alan Kaş; plajları, koyları ve tertemiz deniz suyu ile muhteşem bir tatil sunar. Hem doğanın tüm güzelliklerini keşfedebilir, hem de deniz-güneş-kum üçlüsünün muazzam keyfini doyasıya çıkarabilirsin. Fidorento’dan villa ve daire kiralayarak Kaş Plajları’nı deneyimlerken Kaş’da kalacak yer problemini de benzersiz bir çözüm ile ortadan kaldırman mümkün.

Tüm ulaşım alternatiflerini ve detaylarını da katarak “Kaş Plajları ve Koyları Hakkında Her Şey” yazımızı tamamlamış olduk.

Seni Kaş’da misafir edebilmek ve Kaş Plajları ve Koyları eşliğinde sohbet edebilmek dileğiyle.

Güneşin Ülkesi Kaş’dan sevgilerimizle 🙂