Eskiden çarşı merkezinde olan Kaş Otogarı bu yaz yeni yerine taşındı.

Antalya Belediyesi UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararı ile şehir merkezinin dışında taşınan yeni Kaş Otogarı 17 Temmuz 2020 tarihinden beri faaliyet gösteriyor.

Kaş otogarı

Biz de FidoRento olarak; Akdeniz’in en gözde turistik beldelerinden biri olan Kaş kasabasına karayolu üzerinden otobüs ile ulaşım sağlamak istersen diye, ihtiyacın olacak Kaş Otogarı hakkında en güncel bilgileri verelim istedik. Çünkü UKOME’nin kararı uygulanmaya başladığından beri, Kaş Terminali dışında otobüsler yol üzerinde yolcu alıp bırakamıyor. Son dakika mağduru olmanı istemeyiz.

Öncelikle belirtmekte fayda var. Her ne kadar Antalya iline bağlı da olsa, kasabamız Antalya şehir merkezine 198 km uzaklıktadır. Bu anlamda karayolu açısından ikinci bir ulaşım yolu olan Fethiye daha yakındır. Muğla şehrine bağlı Fethiye’nin Kaş’a uzaklığı 108 km’dir.

Kaş’a ulaşım hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Kaş’a Ulaşım Hakkında Her Şey yazımızı okuyabilirsin.

Kaş Otogarı’nda Kamil Koç, Pamukkale, Batı Antalya, Fethiye Seyahat, Finike Tur gibi gitmek isteyebileceğin farklı güzergahlara seferler düzenleyen firmalar bir arada bulunuyor. Büyük şehirler için ana firmaları ve yakındaki ilçelere ulaşmanı sağlayacak yerel otobüs firmalarını burada bulabilirsin. Bunun yanında Kaş Otogarı’nda bineceğin otobüsü beklerken, otogarın içinde bulunan mevcut bekleme alanlarını değerlendirebileceğin gibi; sevdiklerine sevimli kasabamızdan hatıra götürmek adına hediyelik eşya dükkanlarından da yararlanabilirsin. Kaş Otogarı yeni yerine bu yaz taşındığı için hala eksikleri var. Bu eksiklerin zamanla tamamlanmasıyla bir otogarda ihtiyacın olan her şeyi burada da bulacaksın. Dolayısıyla Kaş Otogarı’nın içindeki yeme-içme mekanlarının olacağı bölümler, bekleme anında karnını doyurma imkanına sahip olacağın şekilde düzenleniyor.

Bu arada eski Kaş Otogarı Kaş’a arabayla gelen misafirlerimizin park ihtiyacını karşılamak için otopark olarak işletiliyor. Belediye buradaki yol kenarına bir cep yapmış. Antalya ve Kalkan ilçesine giden minübüsler bu cepten kalkıyor. 

Kaş Otogarına Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Eskiden yürüyerek ulaşabildiğiniz merkezde bulunan Kaş Otogarı’nın yeri, şehir merkezin dışına taşındı. Andifli Mahallesi’ne bağlı yeni Kaş Otogarı’na ulaşmak için şehir merkezinden kalkan minübüsleri kullanabilirsin. Otogara kadar giden şehir içi minübüsleri tamlarda ve yarımlarda, Ağullu Minübüsleri çeyrek geçe ve çeyrek kala kalkıyor. Ayrıca yakın ilçelerden ve Fethiye’den gelen minübüsler ile de Kaş Otogarı’na ulaşabilirsin.

Taksi kullanmak da bir diğer seçeneğin. 24 saat hizmet veren taksi durakları istediğin an sana bu konuda yardımcı olacaktır. Verdikleri bu hizmetin karşılığı şu anda 45 TL. (Ücret ilerleyen zamanlarda değişkenlik gösterebilir)

Kullanacağın otobüs firmasının merkeze servis sağlayıp sağlamadığını sorman senin için faydalı olabilir. Şu anda otobüs firmalarının böyle bir hizmetleri yok ancak her an bu anlamda bir gelişme olması mümkün.

Son olarak hatırlatmak isteriz ki; yaz döneminde Kaş Terminali doğal olarak diğer dönemlere göre daha fazla ziyaretçi alıyor. Yerli ve yabancı turistin talebini değerlendirmek adına, yoğunluğa göre otobüs firmaları ek seferler düzenleyebiliyor. Tatilini planlamadan önce firmalardan Kaş’a yapılan sefer bilgilerini alman sağlıklı olacaktır.

Kaş Otogarı Adresi : Andifli Mahallesi, Atatürk Bulvarı 07580 Kaş/Antalya 

Kaş Otogarı Telefon Numarası : (0242) 836 3677

Otobüs FirmalarıTelefon
Metro Turizm0242 844 31 11
Batı Antalya0242 836 36 77
Ulusoy Turizm0242 836 23 43 – 0530 637 03 78
Kamil Koç0242 836 30 40
Pamukkale Turizm0242 745 00 48
Fethiye Seyahat0242 836 36 77