Hayatın en güzel yanlarından biri de tatiller değil mi? İnsan iple çekiyor tatil zamanını. Büyük bir çoğunluk tatil için ateş pahası oteller veya konforsuz pansiyonlar yerine artık daire kiralıyor ve evinde gibi rahat, ferah, özgür ve ekonomik bir tatilin tadını çıkarıyor. Kaş’ın en güzel dairelerini sitemiz üzerinden anında kiralayabilirsin. Üstelik kredi kartına taksit seçeneği de mevcut.

daire kiralarken dikkat etmelisin

Tatil için daire kiraladığında, tatil bütçeni kendin yönetirsin, bir otel odasına tüm paranı yatırıp gezmeyi görmeyi keşfetmeyi ihmal etmezsin. Ailen veya arkadaş grubun ile sana özel dairende tatil yapmanın konforunu yaşarken, mutfak masraflarını da paylaşarak bütçenden para arttırabilir böylece daha uzun tatil yapabilirsin. Kaş’ta daire kiraladığında Cuma günleri muhakkak herkes gibi halk pazarına gidip taze sebze meyveler yerel ürünler alıp buzdolabını doldurabilir afiyetle dilediğince tüketebilirsin. Elektrik, su, internet, mutfak gazı kullanımı ödediğin daire kiralama ücretine dahil ayrıca girişte alınan,  daireye veya dairenin demirbaşlarına verilmiş bir hasar olmadığı takdirde iade edilen depozito ücreti dışında başka hiçbir ücret talep edilmiyor. İstersen ücreti karşılığı ara temizlik hizmeti de alabilir kiraladığın süre boyunca belirli günlerde dairenin temizlenmesini, yatak tekstillerinin temizleri ile değiştirilmesini talep edebilirsin. Daire’ye yerleşeceğin ilk gün alışveriş ile uğraşmak istemiyor ama dolapta bir şeyler olsun diyorsan daireyi kiralarken hazır hoş geldin paketlerinden birini de satın alabilirsin.  Daire kiraladığında bir turist gibi değil, Kaş’ın yerlisi gibi yaşarsın. Çarşı’ya pazara çıkabilir, yerel insanlarla tanışıp sohbet edebilirsin.  Her şey dahil otellerde olduğu gibi sana dayatılanı değil tüketeceğin kadarını harcarsın daire tatilinde.

Daire kiralarken dikkat etmen gereken konuları da bu yazımızda senin için özetledik. Daha önceki yıllarda kaldığın zaten bildiğin tanıdığın bir daireyi kiralayacaksan en önemli konu rezervasyon için geç kalmamak. Dairenin takvimi dolmadan istediğin tarihlere rezervasyonunu yap ki sonradan üzülme.

Bu sene farklı bir daire kiralayacaksan ya da ilk kez daire kiralayacaksan;

Tatilini tam anlamı ile planladın mı?

planladın mı?

Tatile yalnız mı çıkıyorsun? Ailen veya arkadaşlarınla ya da sevgilinle mi? Bütçen nedir? Ne tür aktiviteler yapmayı düşünüyorsun? Tatilin süresince uzaktan çalışman gerekecek mi? Tarihlerini belirledin mi? Cevapların hazırsa sana en uygun daireyi en kısa sürede kolaylıkla seçebilirsin. Web sitemizde kiralık daireler hakkında mümkün olan tüm detayları paylaşmaya çalışıyoruz ancak yine de merak ettiğin ve beğendiğin daire hakkında ulaşamadığın bir bilgi olduğunda her zaman bizimle iletişime geçebilirsin.

Dairenin konumu çok önemli

dairenin konumu önemli

Dairenin konumu tatil planlarını alt üst etmesin. Kaş’ta yokuşumuz çok. Bu sebeple yanında yaşlı / bakıma muhtaç bireyler var ise, yaz sıcağında yürünmesi zor mesafelere kendi aracını ya da taksi, minibüs vs kullanarak ulaşmak istemiyorsan mümkün olduğunca merkez de düz ayak bir daire seçmelisin. Merkezi dairelerde çoğunlukla deniz manzarası olmuyor ama her yere hop diye varabilme lüksünü yaşıyorsun. Örneğin scuba dalış için geliyorsan ve aracın yoksa her sabah dairenden çıkıp tekneye doğru yokuş aşağı yuvarlanmak yerine hayatın merkezinde güne başlayıp, açma, poğaça, simit alıp, alışverişini yapıp telaşsız bir şekilde tekneye yürüyebilirsin. Merkezdeki daireler gece hayatını yoğun yaşamayı seven gençler ve genç ruhlu kalabilenlerinde tercihi çoğunlukla. Bardan, kafeden çıktığında direkt dairende ve yatağındasın. Sakin, huzurlu, bol deniz manzaralı, kalabalıktan ve gürültüden uzak bir daire istersen konum olarak Çukurbağ Yarımadası tam sana göre. Yarımadadan Kaş Merkez’e 20 dakikada bir minibüs var. Kısacası tatilde yapacaklarına, tatilden beklentilerine göre kiralayacağın dairenin konumuna dikkat etmen gerekiyor. Kesin konumun önemini bildiğimiz için detay sayfalarda kiralık dairelerin harita üzerinde yaklaşık değil, tam konumlarını gösteriyoruz.

Oda sayısının, banyo sayısının yatak kapasitesinin ve yatak tiplerinin ihtiyaçlarına uygunluğunu kontrol et!

oda banyo yatak sayısı önemli

Bu konu ciddi! Tatilde eşinle ayrı tekli yataklarda uyumak istemiyorsan, ya da odanı arkadaş grubundaki farklı bir cins ile paylaşmak istemiyorsan daire rezervasyonunu tamamlarken biraz dikkatli olman gerekiyor. Tatil için daire kiralarken özellikle kalabalık aileler ve gruplar bu tip sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Aslında hesap kolay; öncelikle dairede çift(eş) kalacaklar ve tek kalacakların toplamı kadar oda olması şart. İkincil olarak da odalardaki yatak tiplerinin uygunluğunu kontrol etmek kalıyor. Üzülme tüm bunları Fidorento arama kriterleri senin için hızlıca yapıyor. Sana sadece doğru bilgileri girmek kalıyor kriterlerine uygun daireler anında önüne çıkıyor. Kalabalık grup veya aile tatillerinde dairedeki banyo sayısı da oldukça önemli. Akşam yemeklerinden önce manasız telaşlara kapılmamak, sabahları daireden çıkarken keşmekeş yaşamamak için kişi sayısına ve kişilerin alışkanlıklarına uygun banyo sayısını seçmelisin.

Özel ihtiyaçların veya dairede ki detay beklentilerin için olanaklar bölümüne göz at!

detaylara dikkat et

Her dairenin detay sayfasında olanaklar diye bir başlık bulacaksın. Beğendiğin daireyi kiralamadan önce özel ihtiyaçların veya detay beklentilerin için dairenin uygunluğunu kontrol etmek istiyorsan bu bölüme muhakkak bir göz at! Daireye ait temel envanter listesinin bir özeti niteliğindedir. Örneğin ütüsüz yapamam, elektrik süpürgesi olsa iyi olur, filtre kahve olmazsa olmazım, dairede para kasası var mıdır acaba? Ev sahibi tuvalet kâğıdı ve sabun tedarik ediyor mu? gibi sorun ve soruların var ise cevabı olanaklar kısmında gizlidir. Örneğin bebeğin ile seyahat edeceksen beğendiğin dairenin bebek beşiği veya mama sandalyesi olanağı sunup sunmadığını kiralamadan önce öğrenmen mümkün. Ya da dairenin her odasında klima olup olmadığını da yine bu kısımdan kontrol edebilirsin.

Daire görsellerini incele!

görsellere dikkat

FidoRento’da görseller yalan söylemez! Fotoğraflarda ne görüyorsan daire de mevcuttur. Dolayısı ile sadece fotoğrafları bile inceleyerek kiralayacağın daire hakkında detaylı bilgi edinebilirsin. Örneğin dairede 2 balkon var ama hangi odalar balkonlu? Ya da hangi oda deniz manzaralı? Küvet hangi banyo da? Mutfakta bulaşık makinası, fırın veya kettle var mı? Merak ediyorsan, bilmek istiyorsan dairenin fotoğraflarını inceleyerek sorularına hızlıca yanıt bulabilirsin. Ayrıca dairenin konumu, balkon manzaraları varsa oda manzaraları hakkında bilgi de edinebilirsin.

Mesafeli satış sözleşmesini oku!

satış sözleşmesini oku

Daireyi kiralamaya karar verdiğinde mesafeli satış sözleşmesini okudum kutucuğunu işaretlemeden önce sözleşmeyi okursan aşağıdaki konular hakkında bilgi sahibi olabilirsin;

 • Dairenin kira bedelini ödeme ve teslim şartları,
 • Daireyi kiraladıktan sonra tarih değişikliği veya kiralama iptalinin nasıl yapılabileceği,
 • Satıcının ne tür durumlarda daire kiralamanı iptal edebileceği,
 • Günübirlik kiraladığın daire için kimlik bildirim zorunluluğu,
 • Günübirlik kiraladığın daire için matbu kira sözleşmesi gerekliliği,
 • Hasar depozitosunun girişte nakit ödendiği ve dairenin anahtarının akabinde teslim edildiği,
 • Kiralayacağın dairenin teslim alma saatinin 16:00 (öğleden sonra) olduğu,
 • Kiralayacağın dairenin geri teslim etme saatinin 11.00 (öğleden önce) olduğu,
 • Kiralayacağın daireye kişi kapasitesi veya kiralama ile birlikte bildirilen kişi sayısından fazla misafir getirilemeyeceği,
 • Kiralama süresi boyunca daireye dışarıdan misafir alınamayacağı,
 • Kişi sayısına 3 yaşından büyük çocukların dahil olduğu,
 • Kiraladığın dairede sigara içmenin yasak olduğu,
 • Sadece evcil hayvana izin verilen dairelere evcil hayvan getirilebilindiği,
 • Cayma hakkının olmadığı…

FidoRento ile Kaşta daire kiralamak artık çok kolay.

Denemeye ne dersin?  Pılını pırtını toplamayı ve Kaş’taki kiralık yazlık dairelerimizden dilediğini seçip rezervasyonunu tamamlamayı unutma 😉